• Kategorie
  • Szukaj
  • Klocki do hamulców rowerowych

Klocki hamulcowe to jeden z podstawowych elementów układu hamulcowego opartego o tarcze. Zapewniają skuteczną redukcję prędkości i pełną kontrolę nad rowerem. Sprawdź ofertę klocków i okładzin hamulcowych.

Regularne sprawdzanie i wymiana klocków hamulcowych w rowerze

Podczas eksploatacji klocki hamulcowe w rowerze ulegają stopniowemu zużyciu. Wraz z przejechanymi kilometrami zmniejsza się efektywność hamowania. Ważne jest regularne sprawdzanie ich stanu i wymiana w odpowiednim momencie, aby zapewnić optymalną skuteczność. Klocki hamulcowe w rowerze mają bardzo prosty mechanizm działania. Po naciśnięciu znajdującej się na kierownicy dźwigni, klocki zaciskają się na obręczy. Powoduje to tarcie, które zwalnia obrót koła i doprowadza do zatrzymania. 

Wybór klocków hamulcowych - metaliczne czy żywiczne

Klocki hamulcowe do roweru wykonane są z materiałów o wysokiej wytrzymałości. Różnią się użytymi mieszankami, kształtami i typami. Możesz wybierać między klockami metalicznymi lub żywicznymi. Klocki hamulcowe metaliczne są trwalsze i zapewniają lepszą siłę hamowania podczas długich zjazdów. Potrzebują do tego jednak odpowiedniej temperatury, aby rozgrzać okładzinę, co podnosi pułap skuteczności. Klocki żywiczne zapewniają skuteczne hamowanie bez konieczności rozgrzewania okładziny. Są dobrym wyborem do rekreacyjnej jazdy i dla lekkich rowerzystów. 

Najszerszy wybór w sklepie rowerowym Interbike

Zainwestuj w odpowiednie klocki hamulcowe do roweru i ciesz się płynnym i bezpiecznym hamowaniem, zarówno na szosie, w terenie, jak i w mieście. Wybierając odpowiednie klocki hamulcowe, znacząco podniesiesz poziom komfortu i pewności siebie podczas jazdy na rowerze. Sprawdź ofertę sklepu rowerowego interbike!