• Kategorie
  • Szukaj
  • Kierownice rowerowe

Kierownica rowerowa to podstawowy element, który jest niezbędny do sterowania i zmiany kierunku jazdy. To właśnie na niej zamontowane są najważniejsze elementy odpowiedzialne za sterowanie innymi częściami roweru. Sprawdź ofertę, w której znajdziesz zarówno kierownice karbonowe, jak i aluminiowe.

Kierownica MTB Bontrager Comp 31,8 780 x 15 mm
Produkt niedostępny

Kierownice do rowerów 

Na kierownicy rowerowej znajdziemy pozostałe części, które są niezbędne do działania roweru. Znajdziemy tu np. manetki przerzutek, klamki hamulcowe czy nawet manetki do blokowania i odblokowania amortyzatora. Do kierownicy rowerowej montujemy również wiele akcesoriów rowerowych, takich jak lampki rowerowe, liczniki czy różnego rodzaju uchwyty. Kierownica stanowi punkt podparcia dla rąk, który wpływa na utrzymania stabilnej i wygodnej pozycji. 

Kierownica rowerowa - stabilność i kontrola nad rowerem

Rowerzyści mają do wyboru szereg typów kierownic i rozmiarów, które można dopasować do indywidualnych preferencji. W przypadku rowerów szosowych, można przyjąć ogólną zasadę, że szerokość kierownicy powinna odpowiadać szerokości ramion. Szersza kierownica zdecydowanie poprawia jednak kontrolę nad rowerem, szczególnie w sytuacji, w której będziemy pokonywać trasy po szutrach czy gorszej jakości drogach. Tendencję do szerszych kierownic możemy zauważyć w rowerach górskich. Szerokość kierownicy w rowerach MTB zdecydowanie przewyższa szerokość barków, zapewniając przez to większą stabilność w czasie jazdy. 

Kierownice karbonowe i kierownice aluminiowe

Kierownice rowerowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Zaawansowani rowerzyści, którym zależy zachowaniu jak najniższej masy, wybierają kierownice karbonowe. To jeden z najlżejszych materiałów. Oprócz niewielkiej wagi, charakteryzuje się doskonałymi właściwościami amortyzującymi i tłumieniem wibracji. Najczęściej spotykane i wybierane są kierownice aluminiowe. Stanowią najlepszy kompromis między wytrzymałością a niską wagą. 

Kierownice rowerowe - największy wybór w sklepie rowerowym Interbike

W sklepie rowerowym Interbike znajdziesz wiele modeli - kierownice do rowerów MTB, szosowych, a także rowerów trekkingowych czy crossowych. Stawiamy na sprawdzonych producentów, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz wyjątkową wytrzymałością. Sprawdź ofertę.