• Kategorie
  • Szukaj
  • Rowery Dziecięce

Odkryj bogatą kolekcję rowerów dziecięcych, które zapewnią Twojemu dziecku komfort, bezpieczeństwo i radość z jazdy. Rower dziecięcy to idealny sposób, aby zaszczepić pasję do kolarstwa od najmłodszych lat. Nie czekaj dłużej, aby sprawić dziecku radość z jazdy na nowym rowerze.

Rowery dla dzieci 

W ofercie rowerów dziecięcych znajdziesz duży wybór modeli, dostosowanych do różnych grup wiekowych i umiejętności. Wiemy, jak ważne jest zapewnienie odpowiedniego roweru dla dziecka, dlatego oferujemy różne rozmiary, aby dopasować go do budowy ciała każdego malucha. Wybór odpowiedniego roweru dla dziecka może być wyzwaniem, ale kilka ważnych czynników pomoże dokonać właściwego wyboru. Przede wszystkim należy brać pod uwagę wzrost i wiek młodego rowerzysty. Każdy producent ma tabele rozmiarowe, które pomagają znaleźć odpowiedni rozmiar roweru dla dziecka. Ważne jest, aby dziecko podczas jazdy mogło swobodnie ruszać nogami i opierać się o ziemię całymi stopami podczas postojów. Należy również pamiętać o odpowiedniej regulacji siodełka i kierownicy, ponieważ dzieci szybko rosną, dlatego warto regularnie sprawdzać ustawienia. Oto sugerowane rozmiary ram rowerowych dla dzieci i młodzieży:

  • Wzrost 85-100 cm, wiek 2-4 lata - rower z kołami 12”
  • Wzrost 100-120 cm, wiek 3-6 lat - rower z kołami 16”
  • Wzrost 120-135 cm, wiek 5-8 lat - rower z kołami 20”
  • Wzrost 135-145 cm, wiek 8-12 lat - rower z kołami 24”
  • Wzrost powyżej 145 cm, wiek +11 lat - rower z kołami 26”

Rowery dziecięce - dla dzieci w każdym wieku

Dla najmłodszych idealnym wyborem może być lekki rowerek biegowy, który pozwala na naukę utrzymywania równowagi i balansowania ciałem w bezpieczny sposób. Kiedy dziecko opanuje umiejętność jazdy na biegówce, łatwiej będzie mu przejść na rower z pedałami. W wielu przypadkach boczne kółka nie są już potrzebne, jeśli dziecko nauczyło się utrzymywać równowagę. Dla dzieci bez doświadczenia w jeździe na biegówce, dostępne są rowery dziecięce z bocznymi kółkami, które pomagają utrzymać równowagę i zapobiegają wywrotkom. Kolejnym etapem jest rower dziecięcy z przerzutkami, idealny dla starszych dzieci, które opanowały jazdę na jednośladzie. Taki rower sprawdzi się świetnie podczas rodzinnych wycieczek i jako środek transportu do szkoły. Jeśli dziecko pokocha jazdę na rowerze, w pewnym momencie nadejdzie czas na rower młodzieżowy.

Najbardziej polecane rowery dziecięce w sklepie Interbike

W sklepie Interbike zadbaliśmy o różnorodność modeli, aby dopasować rower do indywidualnych potrzeb Twojego dziecka. Poznaj pełną ofertę naszego sklepu internetowego, w którym znajdziesz bogaty wybór rowerów dziecięcych, zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Wybierz najlepsze modele rowerów dla dzieci firmy Trek, Kellys, Unibike oraz Woom.